Стоматолошка амбуланта

Делатност стоматолошке амбуланте Института за плућне болести Војводине је пружање услуга плућним, срчаним и онколошким пацијентима, особљу сва три института као и грађанству.

Плућном болеснику се пружа помоћ у случају бола, отока, крварења. Врше се прегледи ради евентуалне оралне манифестације ТБЦ. Врше се прегледи усне дупље ради искључивања порекла сукрвичавог испљувка, као екстракције зуба код плућних поацијената у сарадњи са пулмологом.

Пре оперативног захвата на отвореном срцу у овој ординацији се констатују и отклањају евентуална жаришта инферкција у устима, која за последицу могу да стварају оболења на срцу, зглобовима и бубрезима.

Онколошком болеснику ординација пружа прву помоћ, констатује метастатске промене у корену језика и након цитостатске терапје отклањају се запаљенске промене на деснима и свим слузокожама усне дупље.

Стоматолошка ординација ИПБВ пружа грађанима услуге конзервативне снације зуба, екстракције, као услуге протетичке санације безубих и крезубих вилица.

У овој ординацији запослена је др Бранка Џамбас, спец. стоматолошке протетике и медицинска сестра Чарапић Бранислава.