ОДЕЉЕЊЕ ЗА ПРИЈЕМ И ЗБРИЊАВАЊЕ УРГЕНТНИХ СТАЊА, СПЕЦИЈАЛИСТИЧКЕ КОНСУЛТАТИВНЕ ПРЕГЛЕДЕ И ДИЈАГНОСТИЧКУ ОБРАДУ - ИНСТИТУТ

Одељење је организовано кроз амбуланте:

• ПРИЈЕМНА АМБУЛАНТА ЗА ПЛУЋНЕ БОЛЕСТИ

• АМБУЛАНТА ЗА ЗБРИЊАВАЊЕ УРГЕНТНИХ СТАЊА

• АМБУЛАНТА ТОРАКАЛНЕ ХИРУРГИЈЕ

• АМБУЛАНТА ЗА УЛТРАЗВУЧНЕ ПРЕГЛЕДЕ И ЕКГ

• АМБУЛАНТА ОНКОЛОШКЕ КОМИСИЈЕ

• АМБУЛАНТА ЗА КОНТРОЛНЕ ПРЕГЛЕДЕ

• АМБУЛАНТА ЗА ТЕРАПИЈУ БОЛА

• АМБУЛАНТА ЗА ФУНКЦИОНАЛНУ ДИЈАГНОСТИКУ

• У АМБУЛАНТИ ТОРАКАЛНЕ ХИРУРГИЈЕ током пре поднева ради специјалиста грудне хирургије, а после подне и ноћу рад у овој амбуланти обавља дежурни грудни хирург.

• У АМБУЛАНТИ ЗА УЛТРАЗВУЧНЕ ПРЕГЛЕДЕ И ЕКГ раде према унапред начињеном распореду специјалисти интерне медицине, специјалиста ургентне медицине и специјалисти пнеумофтизиолози.

• У АМБУЛАНТИ ОНКОЛОШКЕ КОМИСИЈЕ раде специјалисти пнеумофтизиологије и интерне медицине за заврашеном субспецијализацијомиз онкологије. Ту се прати клиничко стање плућних онколошких пацијената и одређује се даља терапија према најновијим прихваћеним протоколима лечења и по потреби се предлаже евентуална додатна дијагностика.

• У АМБУЛАНТИ ЗА КОНТРОЛНЕ ПРЕГЛЕДЕ се обављају заказане клиничке контроле пацијената који су лечени у Интитуту за плућне болести Војводине најчешће због ХОБП-а, плућне тромбоемболије, пнеумонија, плућних манифестација системских болести и цистичне фиброзе. У оквиру ове амбуланте ради и амбуланта за терапију бола која своју делатност најчешће повезује и са онколошком комисијом јер међу онколошким пацијентима има највише оних којима је потребна терапија бола.

Годишње се у овим амбулантама прегледа око 44.000 пацијената с тим да се преко 6.000 пацијената прими на хоспитализацију.