57 година Института за плућне болести Војводине

Дана 06.06.2017. Институт за плућне болести Војводине обележева 57 година свог постојања.

Институт за плућне болести Војводине представља модерну здравствену установу терцијарног типа, са смештајним капацитетом од 312 болесничких постеља и преко 7.000 хоспитализација годишње. Као високо специјализована референтна здравствена установа, Институт пружа специјализоване и субспецијализоване дијагностичке, терапеутске и рехабилитационе услуге у болничким и амбулантно-поликлиничким условима.

Институт за плућне болести Војводине данас je на врхунцу свога развоја. Набављена је савремена медицинска опрема и уведене су најновије медицинске технологије и порцедуре, што омогућује бржу и квалитетнију дијагностику и лечење наших пацијената. У новом Центру за радиотерапију наше установе, оболели од рака плућа се од 1. септембра 2016. године третирају свременим методама зрачења тумора, „3Д“ конформалном радиотерапијом. Примењује се напредна техника зрачне терапије (ИМРТ – интензитетом модулисана радиотерапија), а у плану је да се започне још напреднија (ВМАТ – волуметријски модулисана лучна терапија). Нове технике знатно повећавају квалитет радиотерапије. Отварањем Центра за радиотерапију, Институт за плућне болести Војводине је сада у могућности да обезбеди комплетно лечење оболелих од рака плућа.

Реорганизација установе и отварање новог простора повећали су ефикасност и квалитет рада и пружања здравствених услуга које се обављају у нашој установи. Ефекат су успешно лечени и задовољни пацијенти.

Пацијенти своју бригу о здрављу са пуним поверењем могу препустити лекарима нашег Института, чија стручност, искуство, ефикасност и континуирана стручна усавршавања омогућују примену савремених метода дијагностике и лечења.

Сврха постојања и задатак Института за плућне болести Војводине су пружање најбољег нивоа здравствене заштите и побољшање квалитета живота наших пацијената.

Светски дан ХОБП

Оскар квалитета 2017

ERS курс спирометрије - ERS Spirometry Driving Licence Part I

Европска школа спирометрије, Тешањ, БИХ