57 godina Instituta za plućne bolesti Vojvodine

Dana 06.06.2017. Institut za plućne bolesti Vojvodine obeleževa 57 godina svog postojanja.

Institut za plućne bolesti Vojvodine predstavlja modernu zdravstvenu ustanovu tercijarnog tipa, sa smeštajnim kapacitetom od 312 bolesničkih postelja i preko 7.000 hospitalizacija godišnje. Kao visoko specijalizovana referentna zdravstvena ustanova, Institut pruža specijalizovane i subspecijalizovane dijagnostičke, terapeutske i rehabilitacione usluge u bolničkim i ambulantno-polikliničkim uslovima.

Institut za plućne bolesti Vojvodine danas je na vrhuncu svoga razvoja. Nabavljena je savremena medicinska oprema i uvedene su najnovije medicinske tehnologije i porcedure, što omogućuje bržu i kvalitetniju dijagnostiku i lečenje naših pacijenata. U novom Centru za radioterapiju naše ustanove, oboleli od raka pluća se od 1. septembra 2016. godine tretiraju svremenim metodama zračenja tumora, „3D“ konformalnom radioterapijom. Primenjuje se napredna tehnika zračne terapije (IMRT – intenzitetom modulisana radioterapija), a u planu je da se započne još naprednija (VMAT – volumetrijski modulisana lučna terapija). Nove tehnike znatno povećavaju kvalitet radioterapije. Otvaranjem Centra za radioterapiju, Institut za plućne bolesti Vojvodine je sada u mogućnosti da obezbedi kompletno lečenje obolelih od raka pluća.

Reorganizacija ustanove i otvaranje novog prostora povećali su efikasnost i kvalitet rada i pružanja zdravstvenih usluga koje se obavljaju u našoj ustanovi. Efekat su uspešno lečeni i zadovoljni pacijenti.

Pacijenti svoju brigu o zdravlju sa punim poverenjem mogu prepustiti lekarima našeg Instituta, čija stručnost, iskustvo, efikasnost i kontinuirana stručna usavršavanja omogućuju primenu savremenih metoda dijagnostike i lečenja.

Svrha postojanja i zadatak Instituta za plućne bolesti Vojvodine su pružanje najboljeg nivoa zdravstvene zaštite i poboljšanje kvaliteta života naših pacijenata.

COVID-19 - Informacije i uputstva

Svetski dan sepse 2019