Stomatološka ambulanta

Delatnost stomatološke ambulante Instituta za plućne bolesti Vojvodine je pružanje usluga plućnim, srčanim i onkološkim pacijentima, osoblju sva tri instituta kao i građanstvu.

Plućnom bolesniku se pruža pomoć u slučaju bola, otoka, krvarenja. Vrše se pregledi radi eventualne oralne manifestacije TBC. Vrše se pregledi usne duplje radi isključivanja porekla sukrvičavog ispljuvka, kao ekstrakcije zuba kod plućnih poacijenata u saradnji sa pulmologom.

Pre operativnog zahvata na otvorenom srcu u ovoj ordinaciji se konstatuju i otklanjaju eventualna žarišta inferkcija u ustima, koja za posledicu mogu da stvaraju obolenja na srcu, zglobovima i bubrezima.

Onkološkom bolesniku ordinacija pruža prvu pomoć, konstatuje metastatske promene u korenu jezika i nakon citostatske terapje otklanjaju se zapaljenske promene na desnima i svim sluzokožama usne duplje.

Stomatološka ordinacija IPBV pruža građanima usluge konzervativne snacije zuba, ekstrakcije, kao usluge protetičke sanacije bezubih i krezubih vilica.

U ovoj ordinaciji zaposlena je dr Branka DŽambas, spec. stomatološke protetike i medicinska sestra Čarapić Branislava.